Zioła dla sportowców – w czym pomagają i jakie będą najlepszym wyborem?

susz konopny CBD

Osoby, które regularnie poświęcają dużo czasu na uprawianie sportu, szczególnie powinny zadbać o dostarczanie organizmowi elementów niezbędnych do szybkiej regeneracji. Podczas wysiłku fizycznego, wraz z potem tracone są niektóre składniki mineralne, pełniące bardzo ważne funkcje.

ZIOŁA DLA SPORTOWCÓW – DLACZEGO OSOBY AKTYWNE POWINNY JE PIĆ?

Mikrouszkodzenia w mięśniach powstałe na skutek treningu, również potrzebują odpowiednich substancji do regeneracji Poza zbilansowaną dietą, świetnym wyborem wspomagającym wzmocnienie organizmu będzie spożywanie naparów z niektórych ziół – nie tylko po, ale nawet w czasie ćwiczeń. Zapewnią wówczas dodatkowe nawodnienie. Ponadto, świetnym rozwiązaniem jest również zażywanie kąpieli z wyciągami z poszczególnych ziół.

ZIOŁA DLA SPORTOWCÓW – KTÓRE NAJLEPSZE?

U osób aktywnych fizycznie niezwykle ważny jest dobry stan układu krążenia, pozwalający na wykonywanie intensywnych ćwiczeń i wpływający bezpośrednio na poziom kondycji. Zioła dla sportowców, które stanowią naturalny wspomagacz w tej dziedzinie, to m.in. dziurawiec oraz krwawnik pospolity. Drugi z nich szczególnie powinny stosować kobiety, które są bardziej narażone na straty żelaza, a napar ten pomaga w jego uzupełnieniu. Podobne działanie wykazuje również pokrzywa. Drugim ważnym aspektem jest regeneracja. Tutaj najlepiej sprawdzi się kozieradka. Stymuluje ona produkcję białka, a tym samym wpływa na szybszą odbudowę mięśni. Z kolei ulgę w bólu przyniesie rozmaryn. Można nim nacierać kontuzjowane miejsce.