WALKA Z ALERGIĄ MOŻE BYĆ WYGRANA


Dla wielu osób okres wiosny i lata to prawdziwa batalia, jaką toczą z katarem siennym, zapaleniem spojówek czy nieestetycznie wyglądającą wysypką. W momencie, kiedy zaobserwujemy u siebie pierwsze objawy alergiczne – już powinniśmy zacząć działać, bo alergia bardzo utrudnia życie i obniża jego komfort. Tym bardziej, że obecnie w każdej aptece dostępne są tabletki na alergię bez recepty, które mogą okazać się bardzo skuteczne.

JAKIE LEKI NA ALERGIE UDA SIĘ NAM KUPIĆ?

Niektóre tabletki na alergię oparte są o loratadynę, jeszcze inne mają w swoim składzie wapno, a niektóre bazują na wyciągach z roślin, które wykazują skuteczność w walce z alergią. Bardzo popularne są także leki na alergię antyhistaminowe.

TABLETKI NA ALERGIĘ I CO JESZCZE?

Jeśli nasza alergia objawia się katarem siennym – możemy skupić się też na preparatach w postaci kropki do nosa. Podobnie wygląda sytuacja w przypadku zaczerwienienia i podrażnienia oczów. Leki na alergię dostępne w aptece bez recepty nie powodują właściwie żadnych skutków ubocznych. Nie wywołują senności ani uczucia zmęczenia. Jeśli jednak po ich przyjęciu przez dłuższy czas nie widzimy poprawy – najlepiej wykonać testy alergiczne i zgłosić się na konsultację do lekarza specjalisty. Na pewno nie warto czekać – najlepiej od razu rozpocząć kurację, aby szybko móc ocenić, czy będziemy mogli sami, na własną rękę pozbyć się uciążliwych objawów alergii.