CO WARTO SUPLEMENTOWAĆ W CIĄŻY?


Ciąża jest sporym obciążeniem dla organizmów wielu kobiet. I chociaż mówi się przecież, że ciąża nie jest chorobą, warto traktować wtedy swój organizm z większą atencją, dbać odpoczynek i prawidłowe odżywianie się oraz suplementować witaminy ciążowe.

CO WARTO SUPLEMENTOWAĆ W CIĄŻY?

Już od pierwszego trymestru ciąży warto suplementować tak zwane witaminy ciążowe, naprawdę zestaw witamin oraz mikroelementów i makroelementów, które są potrzebne do prawidłowego rozwoju płodu, oraz do tego, by organizm przyszłej mamy prawidłowo funkcjonował. Dobrym preparatem jest na przykład Prenatal DUO, który można przyjmować już w pierwszym trymestrze, a później zastąpić kolejnym, adekwatny do następnych trymestrów ciąży oraz okresu połogu i karmienia. Co ważne, Prenatal DUO ma w swoim składzie kwas foliowy, warto skonsultować się z lekarzem, czy trzeba go jeszcze dodatkowo suplementować.

PRZECIWDZIAŁANIE ANEMII

Bardzo wiele kobiet w ciąży ma niedobory żelaza. Wiele z nich musi zatem suplementować również żelazo, w stosunkowo dużych dawkach. Warto pamiętać o tym, że suplementowanie zarówno preparatu jakim jest Prenatal DUO, jak i żelaza, musi odbywać się regularnie czyli każdego dnia. Najlepiej odkładać sobie tabletki na nieduży talerzyk, który będzie sobie stał w kuchni, aby przypominać ciężarnej o tym, by zażyła swoją porcję leków i suplementów. Jeżeli lekarz zaleci przerwanie suplementowania, po prostu przestaje się zażywać preparaty.