Makaron z czarnej fasoli – zdrowa wersja klasycznego makaronu

makaron z fasoli

Od niedawna w naszym kraju bardzo popularna stała się zdrowa żywność. Trend ten spowodował, że wiele osób postanowiło robić świadome zakupy, przez co kupowane przez nich produkty wybierane są głównie na podstawie ich składów. Czytanie etykiet jest bardzo ważne, ponieważ pozwala wyeliminować z diety produkty wysoko przetworzone oraz pełne szkodliwych składników. Zatem jakie produkty najczęściej są zastępowane ich zdrowszą alternatywą? 

Makarony

Wbrew pozorom najszybciej i najczęściej to właśnie białe makarony najczęściej eliminowane są z diety. Zastępowane są zazwyczaj ich odpowiednikami z mąki razowej, ponieważ to one właśnie są dostępne w wielu popularnych sklepach. Niemniej jednak osoby, które dłużej trwają w postanowieniu utrzymania zdrowej i zbilansowanej diety, chętnie sięgają po nieco mniej popularne produkty. Jednym z nich jest właśnie makaron z czarnej fasoli.

Makaron z fasoli jest to stosunkowo nowy produkt, który bardzo szybko zyskał popularność. Jest ona spowodowana nie tylko jego ciekawym wyglądem, ale także składem – zawiera wyłącznie wodę i fasolę. Ma bardzo wysoką zawartość białka roślinnego, błonnika i jednocześnie znacznie mniej węglowodanów w porównaniu do innych tego typu produktów. Poza tym jest on bardzo prosty w przygotowaniu, ponieważ gotuje się go tak samo krótko, jak klasyczny makaron.

Potrawy z makaronem z czarnej fasoli

Makaron z fasoli z oferty sklepu Fitorsweet.pl doskonale sprawdzi się w każdej kuchni. Nic zatem dziwnego, że obok makaronów razowych jest on doskonałym zamiennikiem produktów z mąki pszennej. Można z nim przygotować wiele dań – również tych klasycznych na przykład w połączeniu z:

  • warzywami
  • sosem pomidorowym
  • mięsem lub owoców morza

Każde połączenie będzie dobre, wystarczy tylko użyć ulubionych składników, by stworzyć pyszny obiad z makaronem z fasoli w roli głównej.