Kosmetyki konopne – o czym warto wiedzieć?

kosmetyki z olejem konopnym

Kosmetyki z konopii dopiero niedawno trafiły na nasz rynek i nadal budzą wiele kontrowersji. Warto wiedzieć, że olej konopny zawiera kwasy omega – 3 i omega – 6, a także kwas linolowy, dzięki czemu kosmetyki z konopi nie tylko dobrze dbają o cerę, ale również pomogą walczyć z problemami skórnymi. Co warto wiedzieć o kosmetykach z cbd?

Olej konopny – jaka jest jego tajemnica?

Olej konopny to prawdziwa skarbnica witamin, minerałów oraz tłuszczów, które mają pozytywny wpływ na nasz organizm. Kosmetyki są tylko jednym z nielicznych zastosowań oleju konopnego.

Warto wiedzieć, że w kosmetykach z cbd znajdziemy tłuszcze nienasycone, witaminy z grupy A,B,C i D. Przeciwutleniacze, aminokwasy oraz proteiny to pozostałe składniki.

Kiedy pomagają kosmetyki z cbd?

Kosmetyki z olejem konopnym mają zastosowanie nie tylko, gdy chcemy nawilżyć naszą cerę. Są również bardzo pomocne w walce z niedoskonałościami.

Kosmetyki konopne hamują powstawanie trądziku, pomagają również go leczyć. Polecane są dla cery, która boryka się z nieestetycznymi zaczerwienieniami.

Kosmetyki konopne są również odpowiedzią na problemy, z którymi skóra zmaga się w późniejszym wieku. Starzenie się skóry jest nieuniknione, ale można te procesy spowolnić i tu właśnie konieczne stają się kosmetyki z cbd.

Kwasy tłuszczowe stanowią ochronę przed wolnymi rodnikami, które powodują mikrouszkodzenia skóry. Kosmetyki konopne dostarczają skórze korzystnego oleju. Warto stosować go bezpośrednio na skórę lub wybierać kosmetyki, w skład których wchodzi.