Jakie zalety ma olej CBG?

olej cbg

Można zaobserwować, że olej cbg z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Nie wszyscy jednak jeszcze przekonali się do wspomnianego produktu. Jakie są zdecydowanie największe zalety oleju CBG?

Jakie są korzyści ze stosowania oleju CBG?

Takie oleje CBG przede wszystkim działają przeciwbólowo. Produkty wykazują się także działaniem antybakteryjnym. Stosowane są jako stymulator kości (wspomaga ich wzrost), komórek mózgowych (wspomaga wzrost neuronów) czy apetytu. Należy również zaznaczyć, że oleje cbg są świetnymi antydepresantami.

Koniecznie należy również zaznaczyć, że produkt wykorzystywany jest w leczeniu jaskry, padaczki, depresji, bezsenności, osteoporozy, nowotworów, łuszczycy, choroby Huntingtona, zaburzeń odczynów zapalnych, zapalnej choroby jelit.

Dodatkowe zastosowania CBG

Kannabigerol został odkryty przez naukowców w 1964 roku. Warto wiedzieć, że tak samom jak CBD nie wykazuje się żadnymi właściwościami psychotycznymi.

CBG jest związkiem macierzystym dla innych konopnych fitokannabinoidów. Godny uwagi jest bowiem fakt, że pojawia się, jako pierwszy w młodych roślinach i jest pewnego rodzaju punktem wyjścia do syntezy pozostałych.

Rekomendowane jest oczywiście zaopatrywanie się w olej CBG od renomowanych i sprawdzonych producentów. Produkt powinien mieć wykonaną analizę, aby konsument miał całkowitą pewność, że olej CBG zawiera właściwą zawartość składników. Omawiany produkt nie tylko jest pozbawiony metali ciężkich, ale również jest pozbawiony GMO czy herbicydów.