Jaką odżywkę wybrać?


Przeglądając pierwszy lepszy ranking gainerów można zobaczyć listę najlepszych. Dokładnie opisany jest ich skład, zastosowanie czy wartość energetyczna. Ale co to oznacza? Jak określić która odżywka jest najlepsza?

Skład odżywki


Gainery składają się głównie z białka i węglowodanów. Wybierając spośród szerokiej gamy produktów na rynku, należy upewnić się co do jakości tych składników. Jeśli chodzi o białko to powinno być ono pochodzenia naturalnego zwierzęcego. Pożądane w tym przypadku jest białko serwatki. Co do węglowodanów to powinny być one w formie cukrów złożonych. Są znacznie zdrowsze dla organizmu i zapewniają lepsze efekty.

Pora dnia, a stosowany gainer


Głównym zadaniem odżywek jest pomoc przy rozroście mięśni, ale też zapobiegnięcie utraty ich, czyli zatrzymanie procesu katabolizmu. Z tego powodu poza produktami, które należy spożyć po treningu, powstały też takie przeznaczone na spożycie przed snem. Pierwsze zapewniają szybkie wchłanianie źródeł białka, gdy drugie powolne. Pozwala to na całodobowe wsparcie organizmu. Warto zaopatrzyć się w produkty zarówno na dzień jak i na noc.

Nie wszystko, ale najważniejsze


Wymienione kryteria nie są wszystkimi, ale najistotniejszymi, którymi należy kierować się przy wyborze odżywki.

Ranking gainerów – wybierz i kup tutaj