Hupercyna – chiński sposób na poprawę pamięci


Chińska medycyna tradycyjna obfituje w substancje posiadające wiele cennych właściwości. Jedną z nich jest niewątpliwie hupercyna stosowana w profilaktyce, a nawet w leczeniu chorób neurodegeneracyjnych, jak na przykład choroba Alzheimera.

Skąd się bierze i jak działa hupercyna?

Pozyskiwana jest z azjatyckiej rośliny Huperzia serrata rosnącej na zacienionych i wilgotnych terenach, a dziś również w wyniku syntezy chemicznej. W tradycyjnej medycynie chińskiej znana i wykorzystywana od dawna ze względu na silne i bardzo ukierunkowane działanie.

Jej działanie polega na zwiększeniu stężenia acetylocholiny, czyli neuroprzekaźnika (jednego z najważniejszych neuroprzekaźników) odpowiedzialnego za przewodzenie impulsów nerwowych oraz pobudliwość nerwowo-mięśniową. Wzrost stężenia acetylocholiny powoduje zwiększenie zdolności do zapamiętywania, skupienia się na zadaniu, kojarzenia faktów i logicznego myślenia. Dzieje się tak, ponieważ budowa chemiczna hupercyny powoduje, że jest ona inhibitorem (posiada działanie hamujące) acetylocholinoesterazy, czyli enzymu rozkładającego acetylocholinę. Neuroprzekaźnik ten jest wówczas rozkładany wolniej niż zwykle. Warto zaznaczyć, że działanie hupercyny jest dość długotrwałe i jedna dawka przyjęta rano utrzymuje nasz mózg w stanie zwiększonej aktywności aż do wieczora. Należy stosować ją w dni, kiedy tego potrzebujemy, ponieważ organizm dość szybko przyzwyczaja się do jej obecności, czego efektem jest osłabienie jej skuteczności. Mimo to trzeba zaznaczyć, że stosowana w zalecanych dawkach nie powoduje żadnych efektów ubocznych i jest w pełni bezpieczna dla naszego organizmu. Jej wartość docenią nie tylko osoby pracujące umysłowo i uczące się, ale również aktywne fizycznie, ponieważ jak już wcześniej wspomniano, acetylocholina jest neuroprzekaźnikiem w tzw. płytce motorycznej, czyli strukturze przenoszącej polecenie skurczu do mięśnia.

Gdzie kupić?

Mimo że hupercyna z evita.sklep.pl nie jest u nas dobrze znana, to jednak na rynku pojawia się coraz więcej produktów zawierających ją składzie, więc każdy kto chce sprawdzić jak działa, może ją po prostu kupić, na przykład w sklepie z suplementami lub w aptece.