Jak poprawić kondycję i wygląd włosów?

kosmetyk do włosów

Każda z kobiet pragnie mieć zdrowe, mocne i lśniące włosy. Nieczęsto zdarza się, że piękne włosy są wyłącznie zasługą genów i zdrowej diety. Oczywiście geny i sposób odżywiania wpływają w pewnym stopniu na ogólną kondycję włosów, ale to pielęgnacja i odpowiedni dobór kosmetyków ma dla wyglądu naszych włosów decydujące znaczenie.

Najlepsze kosmetyki do włosów — czyli jakie?

Aby odpowiednio dopasować kosmetyki do naszych włosów, musimy jak najwięcej dowiedzieć się o ich rodzaju i strukturze. Rodzaje włosów można podzielić ze względu na ich porowatość. Porowatość włosa określa stopień rozchylenia jego łusek. Im bardziej łuski włosa przylegają do siebie, tym są one zdrowsze i piękniejsze. Podziału na poszczególne rodzaje włosów można także dokonać biorąc pod uwagę problemy, z którymi się borykają. Wyróżnia się: włosy normalne, suche, przetłuszczające się, cienkie, zniszczone oraz farbowane. Produkty do włosów należy zatem dobierać biorąc pod uwagę różnorodność struktur i problematykę poszczególnych rodzajów włosów. Kliknij!

kosmetyk do włosów

Co jeszcze należy zrobić, aby mieć piękne włosy?

Kosmetyki do włosów dostarczają im odpowiednich składników odżywczych. Warto jednak wiedzieć, że produkty do włosów działają najskuteczniej wtedy, gdy pamiętamy o odpowiednim zabezpieczeniu włosów przed niekorzystnymi czynnikami z zewnątrz, ograniczeniu użycia suszarek czy prostownic i oczywiście o regularnym podcinaniu zniszczonych końcówek.