Czym są suplementy i odżywki dla sportowców?

Ostrovit GREEN COFFEE 90 tabl.

Odżywki i suplementy są od wielu lat przedmiotem licznych sporów i dyskusji. Część osób uważa, że są to produkty sztuczne, syntetyczne, otrzymywane w wyniku skomplikowanych procesów chemicznych. Inni twierdzą natomiast, że środki te są wspaniałą i zdrowszą alternatywą dla żywności konwencjonalnej. Jak jest w rzeczywistości?

Co to za substancje?

OstroVit odżywki dla sportowców to substancje zwane ergogenikami, co oznacza, że poprawiają efektywność pracy mięśniowej i zabezpieczają organizm przed szkodliwym skutkiem przetrenowania. Według przyjętej definicji są to środki będące skoncentrowanym źródłem składników mineralnych, witamin, białek, węglowodanów i wielu innych substancji usprawniających funkcje metaboliczne. Suplementy OstroVit są polecane sportowcom, ze względu na swoje działanie wspomagające i regenerujące organizm. Białko zawarte w odżywkach lepiej się wchłania, jest mniej kaloryczne i zawiera cenne aminokwasy, których nasze ciało nie jest w stanie wytworzyć.

Preparaty dla sportowców są uzupełnieniem żywności ogólnodostępnej. Wraz z prawidłową dietą i aktywnością fizyczną przynoszą oczekiwane rezultaty. Wzmacniają organizm po dużym wysiłku, pobudzają do działania, poprawiają koncentrację, a przede wszystkim zaspokajają zwiększone zapotrzebowanie na niezbędne składniki odżywcze.