Coś na ząb? Zdrowe słodycze!


Osoby trzymające dietę i dbające o prawidłowy jadłospis nie muszą rezygnować ze słodkich przekąsek. Zdrowe słodycze w postaci suszonych owoców lub gorzkiej czekolady z powodzeniem zastąpią kaloryczne desery, nie powodując uczucia ciężkości.

Przekąski do pochrupania

Podczas oglądania filmów, w wolne wieczory lub na spotkaniach ze znajomymi często zdarza się mieć ochotę na przekąskę. Zamiast tradycyjnych chipsów, ociekających solą i tłuszczem, lepiej jest wybrać ich zdrowszy zamiennik. Chipsy z suszonego jabłka są świetnym źródłem błonnika, nie posiadają konserwantów ani sztucznych barwników. Ich słodko-kwaśny smak z powodzeniem zastąpi tradycyjne słodycze. Zamiast draży i lukrowanych cukierków warto sięgnąć po suszone owoce – mango, papaja, marakuja zawierają witaminy oraz błonnik spożywczy, który hamuje uczucie głodu.

Zdrowa czekolada

Jeśli najdzie nas ochota na coś czekoladowego, to najlepiej sięgnąć po gorzką czekoladę, która zawiera minimum 70% kakao. Ten rodzaj czekolady polecany jest osobom z nadciśnieniem, gdyż już dwie kostki dziennie obniżają poziom stresu i pozytywnie wpływają na układ krążenia. Tabliczka czekolady może być urozmaicona takimi zdrowymi dodatkami jak:
– migdały
– orzechy
– bakalie
– pistacje