Aktywność fizyczna a odżywka białkowa


Wielu sportowców boryka się z problemem niedostatecznego przyrostu masy mięśniowej. Mimo ciężkich i systematycznych treningów efekty wciąż nie są zadowalające. W takim przypadku skutecznym rozwiązaniem jest sięgnięcie po odpowiednie odżywki.

Czym jest odżywka białkowa?

Mówiąc o odżywkach ma się tu na myśli przede wszystkim odżywki białkowe. Jest to popularny suplement dla sportowców. Najczęściej występuje w postaci proszku, który miesza się z wodą, mlekiem lub innym napojem tworząc koktajl do picia. Cele odżywki jest dostarczenie do organizmu dużej dawki białka, które odpowiedzialne jest wzrost masy mięśniowej i rozwój tkanki mięśniowej.

Po co stosować odżywkę białkową?

Przede wszystkim jest ona niezwykle skuteczna. Źródłem białka zawartego w odżywce jest najczęściej serwatka lub kazeina. Zaletą odżywki jest także wysoka jej przyswajalność przez organizm. Istotne jest także, iż zawiera w sobie wiele cennych aminokwasów. Co ważne koktajl na bazie odżywki białkowej przygotowuje się bardzo szybko i prosto. Jest to zatem suplement także praktyczny w stosowaniu.

Jakie są efekty stosowania odżywki białkowej?

Osoby, które trenują systematycznie mają większe zapotrzebowanie na białko. Stosowanie odżywki pozwala ona uzupełnienie tych braków. Pamiętać jednak należy, że odżywka nie może zastąpić zbilansowanej diety. Odżywka może stanowić jedynie element dodatkowy. Wystarczy, aby koktajl na bazie odżywki stosowany był jedynie 1 lub 2 razy dziennie. To wystarczy, aby uzupełnić potrzebne zasoby białka.