Wewnętrzne zastosowanie mieszanki ziół szwedzkich


Wśród zwolenników medycyny naturalnej bardzo popularne są zioła szwedzkie. Obecnie dostępne na rynku preparaty to zazwyczaj mieszanka ziół według receptury Marii Treben (https://evita.sklep.pl/pl/c/Ziola-szwedzkie/2222880) , austriackiej zielarki i badaczki.

Zioła szwedzkie Marii Treben- działanie wewnętrzne

Zioła szwedzkie mają szerokie możliwości, jeśli chodzi o zastosowanie wewnętrzne. Mogą pomóc przy różnych problemach trawiennych, takich jak niestrawność, wzdęcia, a nawet brak łaknienia. Należy pamiętać by nalewkę przyjmować rozcieńczoną w przegotowanej wodzie, tak by dodatkowo nie podrażnić układu pokarmowego.

Zioła szwedzkie pomogą też przy przeziębieniach i związanych z tym bólach gardła, ucha lub nawet zapaleniem migdałków. Jedną łyżkę nalewki rozcieńczonej w pół szklanki przegotowanej wody można przyjmować do czterech razy dziennie. Pomoże to zwalczyć infekcje i podnieść odporność organizmu. W przypadku profilaktycznego zastosowania, sugeruje się 1 łyżkę ziół szwedzkich dziennie.

Na co zwrócić uwagę stosując zioła szwedzkie?

Zioła szwedzkie powstają na bazie alkoholu. Dlatego nie dla wszystkich będą odpowiednie. Szczególnie uważać powinny osoby zmagające się z ostrą niewydolnością nerek, mające uszkodzoną wątroby lub niedrożne jelita. Przed zastosowaniem ziół szwedzkich powinny koniecznie skonsultować się z lekarzem.
Alkohol może też wchodzić w reakcje z przyjmowanymi lekarstwami, na przykład środkami psychotropowymi. Poza tym zioła szwedzkie stosowane wewnętrznie, nie są wskazane dla kobiet w ciąży i karmiących piersią.