Jaki podkład będzie najlepszy dla danej cery?

Lovely podkład

Podkład do twarzy to postawa udanego makijażu, dlatego warto dopasować go z dużą starannością. Jak to zrobić? Przede wszystkim warto mieć na uwadze rodzaj cery, a także jakość kosmetyku, ponieważ to właśnie od niej w dużej mierze zależy wygląd skóry. Jak wybrać najlepszy podkład i czego unikać?

Skład produktu jest bardzo ważny

Ponieważ każda cera ma inne wymagania z całą pewnością warto dopasować kosmetyk do jej potrzeb. Jest to bardzo ważne, szczególnie w przypadku skóry wrażliwej, która ma skłonności do powstawania przebarwień i podrażnień. Wśród składników z pewnością warto unikać sztucznych, syntetycznych dodatków, które mogą dodatkowo wysuszyć delikatną strukturę naskórka, powodując nieprzyjemne zmiany. Szkodliwe dodatki z grupy parabenów oraz konserwanty najczęściej niszczą naturalną powłokę naskórka prowadząc do znacznego przesuszenia.

podkład Lovely

Rodzaj cery oraz dobry wybór preparatu

Podkład Lovely jest bardzo uniwersalnym rozwiązaniem dla Pań o każdym rodzaju cery, ponieważ pozwala on skutecznie zamaskować niedoskonałości jednocześnie nie tworząc sztucznego efektu maski. Jest to niezwykle istotne nie tylko w celu uzyskania korzystnego samopoczucia, ale również aby dobrze dopasować makijaż do rodzaju urody. W jaki sposób poprawnie rozprowadzić podkład?

  • w przypadku cery wrażliwej i tłustej  należy rozprowadzić go cienką warstwą po całej powierzchni twarzy oraz dekolcie, a następnie wetrzeć kosmetyk delikatnymi, kolistymi ruchami, aż do osiągnięcia równomiernego kolorytu
  • przy cerze dojrzałej, suchej i skłonnej do przebarwień warto zastosować nieco grubszą warstwę podkładu, pamiętając o zachowaniu odpowiednich proporcji wyrównania naturalnej barwy, tak aby zachować ładny odcień i kolor. Kosmetyk nanosimy delikatnymi, kolistymi ruchami aż do pełnego pokrycia całej jej powierzchni