Grzybica – czy da się ją wyleczyć ziołami?


Grzybica jest nieprzyjemną chorobą skóry lub paznokci, która może objawiać się między innymi świądem. Ma różne podłoża, jednak bez względu na przyczynę, każdą odmianę tej choroby łączy jedno: jeśli wykryje się ją odpowiednio wcześnie, można obyć się bez leczenia farmakologicznego.

Wczesne objawy grzybicy

W początkowym stadium, choroba ta może objawiać się niewielkim świądem i zaczerwienieniem. Dopiero później pojawiają się znacznie bardziej nasilone objawy – w tym między innymi wykwity w formie pęcherzyków czy zmian krostkowo-grudkowych.

Odpowiednio wczesna reakcja może nie tylko uchronić przed wystąpieniem poważniejszych objawów, ale również pozwala uniknąć antybiotykoterapii. Warto zainteresować się ziołami, wykazującymi działanie lecznicze. Jakie zioła na grzybice z evita.sklep.pl stosować?

Olejek z drzewa herbacianego

Obok szałwii czy glistnika, drzewo herbaciane jest wymieniane jako jeden z najskuteczniejszych sposobów na poradzenie sobie z grzybicą we wczesnym stadium. Olejek z tej rośliny charakteryzuje się silnym działaniem antybakteryjnym, a także przeciwgrzybiczym. Dodatkowo, przyspiesza leczenie zmian ropnych czy owrzodzeń. Jednak pełne wyleczenie wymaga sporo czasu i sam olejek może okazać się niewystarczający, jeśli działanie nie miało miejsca dość szybko. Należy obserwować rozwój zmian skórnych i jeśli zamiast cofać się (lub chociaż chwilowo zatrzymać) będą rozwijać się dalej – konieczna jest konsultacja lekarska i wdrożenie odpowiedniego leczenia. Nie ma przeciwwskazań, by – w porozumieniu z lekarzem – dalej wspierać leczeniem olejkiem herbacianym.

Zielona herbata

Choć nie jest to czyste zioło, wśród roślin, które wspomagają w walce z grzybicą, na szczególną uwagę zasługuje aromatyczny napar zielonej herbaty. Z jego zastosowaniem możliwe jest nie tylko utrzymanie optymalnego stanu zdrowia w ogóle, ale również skuteczna walka z grzybicą. To jeden ze środków, które – stosowane regularnie – mogą zapobiegać występowaniu grzybicy różnych części ciała. Sprawdzi się również jako środek wspomagający farmakoterapię.