Co daje białko i czy warto je suplementować?


Rynek suplementów prężnie się rozwija, co pozwala wielu ludziom w łatwiejszy sposób osiągać swoje cele treningowe. Jednym z najpopularniejszych suplementów wśród osób ćwiczących są odżywki białkowe. Są one dobrym uzupełnieniem diety zarówno podczas budowania masy mięśniowej, jak i w czasie redukcji.

Czy warto suplementować białko?

Odpowiednia ilość białka w diecie wpływa na utrzymanie lub wzrost masy mięśniowej, oraz korzystnie wpływa na kości. Dlatego właśnie tak ważne jest dostarczenie odpowiedniej ilości tego makroskładnika. Odżywki białkowe są dobrym uzupełnieniem diety i zawierają mało kalorii, dlatego są dobre również w procesie odchudzania. Znaleźć możemy także białka wzbogacone o kreatynę, co pozytywnie wpływa na jakość treningów.

Jakie białko wybrać na początek?

W sklepach znajdziemy wiele rodzajów białek. Różnią się one między sobą źródłem białka. Najpopularniejsze są te na bazie serwatki z mleka. Ze względu na surowiec, z którego pochodzą są to najtańsze odżywki białkowe dostępne w sklepach. Oprócz tego spotkać możemy produkty na bazie protein z łososia, kurczaka, wołowiny oraz te wegańskie. Do tych ostatnich zaliczamy białka sojowe, grochowe i ryżowe. Wszystkie odżywki białkowe dostępne są w wielu smakach, co pozwala na urozmaicenie diety.

Więcej o białkach i innych odżywkach można dowiedzieć się na https://swiatsupli.pl/blog/jakie-bialko-wybrac-na-poczatek/.