Emulsja do ciała – zdrowie i pielęgnacja skóry


Powłoka skóry, która otacza ciało człowieka jest niezwykle czułym i wrażliwym, ale też i wytrzymałym na warunki zewnętrzne organem.

Skóra to ważny narząd

Jak ważna dla organizmu jest skóra człowieka świadczy nawet jej powierzchnia, która w całości wynosi około 2 m2. Ten rozmiar, jak i funkcje w nią wpisane sprawiają, że jest dla człowieka niezwykle istotnym organem.

Tam znajduje się regulacja temperatury ciała oraz mechanizmy obronne wyłapujące pierwsze niepożądane sygnały, szkodliwe substancje, bakterie i wirusy chorobotwórcze, które mogłyby wniknąć głębiej do pozostałych tkanek i narządów.

Barwnik skóry – melanina decyduje o kolorze karnacji oraz reaguje w momencie, kiedy trzeba bronić organizm przed zbyt dużą dawką promieni słonecznych i ich negatywnym działaniem. Skóra zdradza wiek – po jej wyglądzie można oceniać kondycję człowieka.

Wreszcie pełni rolę resorpcyjną polegającą na wchłanianiu przez naskórek niektórych leków i hormonów tak, aby nie podrażniając żołądka i przewodu pokarmowego były uwalniane stopniowo przez dłuższy czas do organizmu.

Pielęgnacja skóry

Przy pełnieniu tych wszystkich ważnych funkcji przez skórę, bardzo istotne jest zapewnienie jej prawidłowego funkcjonowania poprzez m.in. właściwą dietę oraz dzięki stosowaniu różnorodnych zabiegów pielęgnacyjnych, regeneracyjnych i odżywiających.

Do bardzo ważnych czynności poprawiających sprawność i kondycję skóry należy aplikowanie jej preparatów zawierających w swoim składzie elementy uzupełniające to, co jest zużywane w trakcie pracy oraz zmniejsza się ze względu na upływ czasu.

Czego potrzebuje skóra

Skóra w 65% składa się z wody. Już ten fakt wskazuje, że dla jej dobrej kondycji potrzebne jest uzupełnianie płynów, ale także niezbędnych dla wielu zachodzących w jej wnętrzu procesów – minerałów i witamin. Jak wiadomo są one rozpuszczalne w wodzie, ale niektóre tylko w tłuszczach, a więc i tego składnika nie może jej zabraknąć.

Emulsja do ciała

Dla zaspokojenia potrzeb tej bardzo chłonnej pokrywy ludzkiego organizmu opracowano formułę bardzo dobrze spełniającą te potrzeby i oczekiwania.

Jest to emulsja do ciała z Manada, w skład której wchodzi głównie woda i olej, najczęściej parafina lub gliceryna.
Ta prosta receptura bardzo skutecznie nawilża oraz wspiera w skórze procesy regeneracyjne oraz uelastycznia ją. Często wspierana jest przez panthenol, ceramicy, kwas hialuronowy oraz mocznik.

Efekty stosowania uzależnione są od rodzaju emulsji. Na uwagę zasługuje fakt, że są to dermokosmetyki, które stosuje się także w leczeniu ciężkich schorzeń skóry, takich jak egzema, łuszczyca czy alergia.

Mimo prostej formuły emulsje są bardzo skuteczne w pielęgnacji i odżywianiu ciała.