Apteka natury. Jakie naturalne leki na korzonki warto wybrać?


Naturalne metody leczenia zapalenia korzonków również są skuteczne. Ulgę przy nieprzyjemnym, promieniującym bólu od kręgosłupa przynoszą napary ziołowe, ciepłe okłady, a także kąpiele.

Zapalenie korzonków nerwowych – przyczyny i objawy
Do zapalenia korzonków nerwowych, czyli zakończeń nerwowych zlokalizowanych w dolnej części pleców, dochodzi głównie przy przeciążeniu kręgosłupa, na przykład podczas pracy czy uprawiania sportów. Także dolegliwość ta dotyka osób z dyskopatią, wadami postawy, nadwagą i otyłością.

Przy zapaleniu korzonków pojawia się ból o charakterze promieniującym, który przechodzi na kończyny dolne i górne. W jaki sposób można go zlikwidować?

Leki na korzonki – naturalne metody leczenia
Najczęściej wybierane leki na korzonki to popularne preparaty przeciwbólowe. Jednak oprócz nich warto także wskazać na propozycje Matki Natury.

Bardzo dobrym wyborem są zioła na korzonki, które można stosować w formie naparów do picia, ciepłych okładów oraz kąpieli. Dobrze sprawdzają się melisa, lawenda, rumianek, arcydzięgiel, wierzba. W sprzedaży znajdują się mieszanki zawierające odpowiednio skomponowane zioła redukujące bóle pleców i zakończeń nerwowych. Dostępne są także ziołowe maści oraz ziołowe plastry rozgrzewające.

Przy zapaleniu korzonków warto pamiętać także o:
– wypoczynku, by nie przeciążać kręgosłupa
– zachowaniu prawidłowej postawy
– ruchu i ćwiczeniach na kręgosłup
– spaniu na odpowiednim materacu
– ochronie pleców przed chłodem