JAKI SKŁAD POWINNA MIEĆ MAŚĆ NA ROZSTĘPY?


Rozstępy to tak naprawdę blizny, pojawiające się najczęściej na piersiach, udach oraz brzuchu. Borykają się z nimi kobiety w ciąży oraz nastolatki. Najważniejsze jest to, by nie dopuścić do ich powstawania. Pomocne w walce z rozstępami mogą być maści i kremy.

KIEDY ZACZĄĆ WALKĘ Z ROZSTĘPAMI?

Wybierając krem lub maść na rozstępy zwróćmy przede wszystkim uwagę na sposób działania. Krem na rozstępy powinien być tłusty, głęboko nawilżający skórę. Wysokiej jakości produkt na rozstępy zwalczy pierwsze objawy. Najlepiej sięgnąć po nie wtedy gdy blizny mają jeszcze krwisto-czerwony kolor. W późniejszym okresie ich usunięcie będzie coraz trudniejsze. Specjalny skład maści na rozstępy może skomponować dermatolog. Zwykle podstawę maści wykonywanej w aptece stanowi mocznik. W przypadku kilkuletnich rozstępów jedyną szansą na ich redukcję jest zastosowanie zabiegu laserowego.

KREM NA ROZSTĘPY- SKŁAD

Wybierając pośród dostępnych maści na rozstępy należy przyjrzeć się dokładnie substancjom zawartym w preparacie. Powinny się składać przede wszystkim z kolagenu. To właśnie on ma największy wpływ na odbudowę i odnowę włókien kolagenowych. Dobrze gdy zawiera również wyciąg z wąkrotki azjatyckiej. Krem na rozstępy powinien być bogaty w witaminy pochodzące z różnych grup- E,C oraz A. Dzięki nim skóra staje się jędrniejsza i bardziej miękka. Doskonały wpływ na zmniejszenie rozstępów ma również krzem. Najlepiej krem na rozstępy wklepywać jednocześnie masując skórę.