IBEROGAST


Iberogast to preparat ziołowy, którego działanie polega na usprawnieniu pracy przewodu pokarmowego. Suplement bazuje na naturalnych ziołowych wyciągach.

DZIAŁANIE IBEROGASTU

Lek pomaga pacjentom w zaburzeniach czynnościowych związanych z upośledzoną motoryką jelit, żołądka i dwunastnicy. Iberogast skutecznie radzi sobie z usuwaniem objawów zespołu jelita drażliwego, skurczów jamy brzusznej, leczeniem stanów zapalnych błony śluzowej oraz podrażnień żołądka. Iberogast zmniejsza uczucie pełności w jamie brzusznej, dolegliwości bólowe i wzdęcia.

Iberogast działa przeciwzapalnie, przciwutleniająco, wiatropędnie oraz przeciwbakteryjnie.

ŚRODKI OSTROŻNOŚCI

Preparatu nie należy stosować, jeśli występują jakiekolwiek reakcje nadwrażliwości, alergie na którykolwiek składnik (mogące spowodować wysypkę, napady duszności czy swędzenie). Powinien być on stosowany przez osoby powyżej 6 roku życia.

EFEKTY DZIAŁANIA

Działanie Iberogastu powinno wystąpić w przeciągu dwóch tygodni od rozpoczęcia stosowania suplementu.

SKŁADNIKI PREPARATU

W składzie suplementu można znaleźć m.in. wyciąg z korzenia arcydzięgla, wyciąg z liści melisy lekarskiej, wyciąg z liści mięty pieprzowej, wyciąg z ziela glistnika, wyciąg z korzenia lukrecji, wyciąg z owocu ostropestu , wyciąg z owocu kminku, wyciąg z kwiatu rumianku.

FORMA PREPARATU

Płyn doustny Iberogast jest aplikowany w formie kropli. Można go przyjmować przed lub w trakcie posiłków.