Zioła, które pomogą na ból brzucha


Co robić, kiedy boli żołądek? Zamiast od razu sięgać po leki przeciwbólowe, warto zastosować naturalne metody uśmierzania bólu. Jednym z najskuteczniejszych są odpowiednio dobrane zioła. Wystarczy przygotować z nich napar, by szybko pozbyć się nieprzyjemnych dolegliwości, jak ból brzucha czy nudności.

Jakie zioła na ból brzucha? 

Zioła są stosowane w leczeniu rozmaitych dolegliwości od tysięcy lat. Ich wysoką skuteczność potwierdza konwencjonalna medycyna. Wiele roślin ma moc łagodzenia bólu czy zmniejszania stanu zapalnego. Ich stosowanie jest bezpieczne, pod warunkiem odpowiedniego dopasowania ziół do symptomów i właściwego stosowania. Co na bolący żołądek? (https://evita.sklep.pl/pl/blog/Co-na-bolacy-zoladek-6-ziol-wspomagajacych-prace-zoladka/25) Pomocna może okazać się mięta, która pomoże uporać się z problemami trawiennymi – zaleca się ją zwłaszcza po obfitym posiłku. Na niestrawność, wzdęcia czy nudności pomoże również rumianek. Jeśli prawdopodobną przyczyną bólu brzucha jest stres, warto przygotować sobie napar z uspokajającej melisy.

Gdzie kupować produkty na bazie ziół? 

Zioła można przygotować w formie naparu albo stosować w formie olejków eterycznych. Najważniejsze, to sięgać po sprawdzone produkty wysokiej jakości. Na zakupy najlepiej wybrać się do dobrego sklepu ekologicznego lub do apteki, gdzie sprzedawca doradzi, jakie zioła na ból brzucha wybrać i zapewni o ich pochodzeniu. Decydując się na leczniczą kurację ziołami, trzeba pamiętać, że istotne jest nie tylko, co na bolący żołądek, ale też w jakich ilościach i jak często można dane zioło stosować.