Suplementy diety Now Foods


Polacy bezgranicznie uwierzyli w prozdrowotny wpływ suplementów na organizm. Jednak warto się dowiedzieć czy łykanie kapsułek jest niezbędne do utrzymania dobrego stanu zdrowia

Popularność suplementów

Cytując fragment artykułu Strefy Biznesu: “Polska jest jednym z największych europejskich rynków pod względem kwot wydawanych na suplementy diety. Z raportu Cheers wynika, że aż 86-proc. badanych uważa, iż stosowanie suplementów diety jest korzystne dla ich zdrowia. 72-proc. Polaków sięga po suplementy, rynek wart ponad 4 mld złotych” widać jak dużą popularnością cieszą się te specyfiki w naszym kraju.

Dane są jednoznaczne, wszyscy Polacy zgadzają się w kwestii suplementów i namiętnie je łykają wierząc, że to właśnie one pomogą zwalczyć większość dolegliwości.

Fakt ten może wynikać z tego, że Polacy są z każdej strony atakowani reklamami suplementów. Według badań jednoroczny budżet przeznaczony na reklamy leków bez recepty to ponad dwa miliardy złotych. Dodatkowo każdego roku domy mediowe odnotowują wysoki wzrost tych wydatków.

Suplementy Now Foods

Nie należy się od razu rzucać na suplementy diety. Mimo, że są one dostępne w aptekach tak naprawdę nie mają nic wspólnego z lekami dostępnymi na receptę. W polskim prawie mają możliwość bycia produkowanymi jako zwykła żywność. Producenci nie muszą wykonywać badań ani testów na jakiekolwiek działanie ich specyfików. Prawo w Polsce nie narzuca na producentów żadnych wymagań.
Warto sięgać po suplementy zagranicznych marek, takich jak na przykład Now Foods, które w swoim asortymencie ma evita.sklep.pl