Cenne właściwości oleju CBD


Co prawda konopie większości ludzi kojarzą się z narkotykami, niemniej ich właściwości lecznicze były już doceniane w medycynie, zanim została odkryta aspiryna, morfina czy penicylina. Dziś na rynku dostępny jest bardzo pomocny na wiele dolegliwości olej z nasion konopi, który to nie powoduje odurzenia narkotycznego, a co więcej posiada cenne właściwości lecznicze. 

Cenny dla zdrowia olej z konopi

Olej konopny CBD jest dziś  legalny oraz dostępny niemalże na rynku całej Europy. W przeciwieństwie do psychoaktywnych tetrahydrokannabinoli – THC, kannabidiol nie posiada niebezpiecznego działania narkotycznego. Dzięki temu może on być zażywane przez  chore osoby, które to chcą ulżyć swemu cierpieniu. Jest on pomocny w leczeniu leków, depresji, nowotworów, bóli głowy, białaczki, cukrzycy i wielu innych poważnych schorzeń.

W jakiej postaci występuje olej z konopi?

Olej ten posiada w swym składzie cenną dla zdrowia substancję aktywną zwaną kannabidiol pozyskaną z kwiatów legalnych konopi siewnych. Wyciąg  ten jest bardzo często wzbogacany oliwą z oliwek. 

Na rynku olej  jest dostępny w kroplach. Ponadto preparaty z zawartością kannabidiolu są dostępne w postaci gęstej pasty, kapsułek do połykania oraz koncentratów służących do przeprowadzania cennych dla zdrowia inhalacji.