Na dietę z jerusalem artichoke


Zioła, warzywa i owoce to produkty o niezwykłych właściwościach. To naturalna super żywność (superfoods), która korzystnie wpływa na pracę całego organizmu. Nasiona chia, jagody goji, miód, len, buraki, pokrzywa, jerusalum artichoke – to prawdziwe bogactwo witamin, antyoksydantów, mikro- i makroelementów. Z ich pomocą wspomożemy swojej zdrowie.

Superfoods

Produkty, które mają udowodnione dobroczynne działanie na cały nasz organizm, znajdują się wokół nas i są całkowicie naturalne. Spożywanie ich przyczynia się do poprawy naszego zdrowia fizycznego i psychicznego. Można je zakupić w różnej postaci – proszku, kapsułki, oraz przede wszystkim jako świeże produkty. Siemię lniane, pokrzywa, żurawina, orzechy czy niezwykły jerusalem artichoke czyli topinambur możemy zjadać w naturalnej postaci. Topinambur oprócz cennych witamin zawiera również inulinę – naturalny wielocukier, który wpływa na obniżenie cukru i cholesterolu we krwi. Działa jak błonnik regulując pracę jelit oraz wpływając na uczucie sytości.

Jerusalem artichoke i odchudzanie

Inulina choć jest cukrem, to zachowuje się zupełnie jak błonnik. Skutecznie wypełnia jelita regulując ich pracę i wzbogacając je w naturalne prebiotyki. Dzięki niej dużo łatwiej wchłania się woda a wraz z nią niezbędne witaminy i minerały, jak na przykład wapń czy magnez. Co ciekawe, inulina znajdująca się w jerusalem artichoke (aż 17%), jest wykorzystywana jak substancja słodząca i znacznie podnosząca smak dań i potraw dla diabetyków. Ma właściwości żelujące i zagęszczające oraz bardzo niską kaloryczność. Jest szczególnie polecanym osobom z nadwagą i otyłym – wspomaga każdą dietę odchudzającą.